З 26 січня 2021 року набули чинності зміни у додаток до Постанови № 957, внесені постановою КМУ від 13.01.2021 р. № 17. Зокрема, при обчислені мінімальної роздрібної ціни на ігристі алкогольні напої за кодом виробу згідно з УКТ ЗЕД 2206 00 39 00 за описом «Інші зброджені напої, суміші із зброджених напоїв та суміші зброджених напоїв з безалкогольними напоями» застосовуються різні підходи в залежності від виду матеріалу та об’єму тари, в яку розливаються,  а також способу їх закорковування,  а саме:

  • 109 гривень – у скляні пляшки місткістю 0,7 л та 0,75 л, закорковані для таких напоїв спеціальними пробками типу «гриб», що утримуються на місці за допомогою стяжок або застібок, та/або мають надмірний тиск, спричинений наявністю діоксиду вуглецю у розчині на рівні не менше 1 бар при температурі 20°С;
  • 500 гривень за 1 літр 100-відсоткового спирту – інший вид матеріалу тари.

 

Відповідно до приміток додатку до Постанови № 957 мінімальні роздрібні ціни під час реалізації (продажу), зокрема інших зброджених напоїв, сумішей із зброджених напоїв та сумішей зброджених напоїв з безалкогольними напоями різного вмісту спирту в тарі різної місткості визначаються як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об’ємом (у відсотках) і місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків.

Отже, при визначені мінімальної роздрібної ціни, нижче якої не може здійснюватися торгівля напоєм за кодом УКТ ЗЕД 2206 00 39 00, ігристим або газованим у скляній пляшці із пласкою жерстяною кришкою без стяжок та застібок, або алюмінієвій або жерстяній банці, розраховується як добуток відповідних затверджених мінімальних цін, міцності за об’ємом (у відсотках) і місткості тари (у літрах), поділений на 100 відсотків, наприклад у алюмінієвих банках або скляних пляшках місткістю 0,33 л та міцністю 7% об. розраховується  наступним чином: 500*7*0,33/100.

 

Радимо ознайомитися з матеріалами «Новації Закону № 1117: акцизний податок» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Джерело: повідомлення ГУ ДПС

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»