У Мінекономіки вказали: якщо предметом закупівлі є придбання, оренда землі, будівель, іншого нерухомого майна або майнових прав на землю, будівлі та інше нерухоме майно, то таку закупівлю замовник здійснює без застосування Закону про публічні закупівлі.

Публічною закупівлею є придбання замовником товарів, робіт і послуг у порядку, встановленому Законом. Предметом закупівлі є товари, роботи чи послуги, що закуповуються замовником у межах єдиної процедури закупівлі або в межах проведення спрощеної закупівлі, щодо яких учасникам дозволяється подавати тендерні пропозиції/пропозиції або пропозиції на переговорах (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

У розумінні Закону України "Про публічні закупівлі", послуги - будь-який предмет закупівлі, крім товарів і робіт, зокрема транспортні послуги, освоєння технологій, наукові дослідження, науково-дослідні або дослідно-конструкторські розробки, медичне та побутове обслуговування, найом (оренда), а також фінансові та консультаційні послуги, поточний ремонт.

Отже, у разі якщо замовником у розумінні Закону передбачено придбання послуг, така закупівля здійснюється відповідно до вимог Закону в один із способів, керуючись відповідними вартісними межами.

 

Радимо ознайомитися з матеріалами «Публічні закупівлі через Рrоzоrrо: що треба знати для початку роботи» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Джерело: лист Мінекономіки від 29.12.2020 р. № 3304-02/76864-01

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»