ГУ ДПС нагадала про зміни, які відбулись в частині ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, а в чому саме полягають ці зміни, викладено в листі від 08.02.2021 р. № 3467/7/99-00-21-02-01-07.

Нагадаємо, що тепер, у заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи приватного права може зазначатися прохання заявника про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій.

Відомості про бажання юридичної особи щодо включення до Реєстру із заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи передаються технічним адміністратором Єдиного державного реєстру до інформаційних систем ДПС у день проведення реєстраційної дії одночасно з відомостями Єдиного державного реєстру про державну реєстрацію створення юридичної особи.

 

Щодо змін, внесених до Порядку

Уточнено редакцію пункту 6 Порядку № 440 щодо одного зі способів подання неприбутковою організацією до контролюючого органу реєстраційної заяви та копій установчих документів для включення до Реєстру, зокрема через державного реєстратора.

Так, за новими правилами, подати реєстраційну заяву про включення до Реєстру державному реєстратору можна як додаток до заяви про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу в разі внесення до установчих документів змін, які впливають на систему оподаткування неприбуткової організації. Така заява передається в електронній формі в установленому порядку технічним адміністратором Єдиного державного реєстру до контролюючих органів разом з відомостями про державну реєстрацію змін до відомостей про юридичну особу.

На підставі отриманих в електронній формі з Єдиного державного реєстру відомостей із заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи про включення до Реєстру, в автоматичному режимі створюється електронна реєстраційна заява за формою 1-РН.

Контролюючий орган опрацьовує відомості, отримані з Єдиного державного реєстру у заяві про державну реєстрацію створення юридичної особи з проханням про включення до Реєстру.

У разі відсутності підстав для відмови у включенні до Реєстру контролюючий орган зобов'язаний протягом 3 робочих днів з дня отримання відомостей з Єдиного державного реєстру внести до Реєстру відповідний запис про включення такої неприбуткової організації до Реєстру.

 

Щодо змін у додатках до Порядку

Враховуючи, що під час державної реєстрації створення юридичної особи у заяві про реєстрацію заявник може зазначати прохання про включення до Реєстру без подання окремої заяви, з Єдиного державного реєстру до контролюючого органу така заява не передається, а передаються відомості із заяви про державну реєстрацію створення юридичної особи з проханням про включення до Реєстру, відповідні зміни внесені до додатків, визначених Порядком.

Постановою № 1270 додаток 1 до Порядку доповнено новою виноскою "1" до назви додатка 1, яка передбачає, що в разі надходження з ЄДР відомостей про включення до Реєстру неприбуткових установ та організацій реєстраційна заява створюється в автоматичному режимі.

З метою уніфікації форм документів, затверджених Порядком, та прискорення надання адміністративних послуг Порядок доповнено новими додатками, а саме:

Додаток 4 "Витяг з Реєстру неприбуткових установ та організацій", який містить відомості з Реєстру, актуальні на дату та час його формування;

Додаток 5 "Повідомлення про відсутність відомостей про платника у Реєстрі неприбуткових установ та організацій".

Радимо ознайомитися з матеріалом  «Процедура отримання організацією статусу неприбутковості» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Джерело: лист ДПС від 08.02.2021 р. № 3467/7/99-00-21-02-01-07

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»