Податківці вирішили вкотре звернути свою увагу на реквізити податкової накладної, а саме на те, як треба вказувати в ній найменування продавця та покупця. Вони вважають, що «в полях «Найменування продавця» та «Найменування покупця» податкової накладної зазначається назва юридичної особи, яка відповідає назві, зазначеній у статутних документах такої особи (з відповідним відображенням розміру літер такої назви)». Ми не можемо погодитись із цим.

З доказами можна ознайомитися в коментарі «Розмір має значення — вважають податківці, якщо йдеться про реквізити податкової накладної!», опублікованому в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 10-2 за 2013 рік

На сьогодні податківці змінили власну думку! Так, у підкатегорії 130.21 ЄБПЗ, вони зазначили: «у разі якщо обов’язкові реквізити податкової накладної, які стосуються повної або скороченої назви продавця та покупця, відповідають назві, зазначеній у статутних документах таких осіб, але розмір літер такої назви не співпадає, така податкова накладна визнається дійсною». Водночас не можна забувати про те, що інколи роз’яснення в ЄБПЗ загадково зникають, тож хотілося б прочитати подібну відповідь хоча б у листі ДПСУ, а ще краще в узагальнюючій податковій консультації.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»