Лист ДПСУ від 01.04.2013 р. № 4420/6/15-14-15-13

 
Ще донедавна податківці відмовляли в зарахуванні надміру сплачених грошових зобов’язань із податку на прибуток у рахунок сплати щомісячних авансових внесків. Хоча в п. 87.1 Податкового кодексу України чітко прописано: сплата грошових зобов'язань або погашення податкового боргу платника податків із відповідного платежу може бути здійснена також за рахунок надміру сплачених сум такого платежу (без заяви платника) або за рахунок помилково та/або надміру сплачених сум з інших платежів (на підставі відповідної заяви платника) до відповідних бюджетів.
Цілком зрозуміло, що платники не погоджувалися із цим. На щастя, їх підтримали суди (див., приміром, постанову Харківського окружного адмінсуду від 31.01.2013 р. у справі №  820/486/13-а). Мабуть, саме ця обставина й підштовхнула ДПСУ змінити свою думку. Контролери погодилися, що «зарахування надміру сплачених грошових зобов’язань платника з податку на прибуток у сплату щомісячних авансових внесків може бути здійснене».Щоправда, вони наполягають, що для цього все ж таки знадобиться заява платника податків про зарахування.  Хоча слід зауважити: суди вказували на те, що таке зарахування має здійснюватися й без заяви.
 

Деталі — у матеріалах «Як повернути переплату з податку на прибуток» та «Вода камінь точить»: ДПСУ «ЗА» зарахування переплати з податку на прибуток у сплату авансових внесків», опублікованих у газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 15(24) та в додатку № 15-1 за 2013 рік відповідно

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»