Лист ДПСУ від 28.03.2013 р. № 7454/7/15-33-17-04

 
Донедавна податківці схилялися до думки, що податкова накладна, складена в електронній формі, повинна обов’язково реєструватися в Єдиному реєстрі незалежно від суми ПДВ і номенклатури товару (у т.ч. його походження).
Однак у першій частині коментованого листа, присвяченій необхідності реєстрації податкових накладних в електронній формі в Єдиному реєстрі, спеціалісти ДПСУ назвали умови, за наявності яких податкова накладна підлягає обов’язковій реєстрації. Зокрема вони вважають, що через Єдиний реєстр повинні проходити лише ті накладні, які необхідно зареєструвати згідно з вимогами п. 11 підрозділу 2 р. ХХ Податкового кодексу України (сума ПДВ становить понад 10 тис. грн; зафіксовані операції з постачання підакцизних та/або імпортних товарів, незалежно від розміру ПДВ у них).
Однак, на жаль, чіткої відповіді, чи поширюються ці правила на податкові накладні в електронній формі, податківці так і не надали. Чи не хотіли вони часом сказати, що умови реєстрації в Єдиному реєстрі паперових та електронних податкових однакові? Утім аналіз листа в цілому підштовхує до думки, що позиція податківців усе-таки не змінилася — вони, як і раніше, переконані в необхідності реєстрації в Єдиному реєстрі всіх електронних накладних.
 

Деталі — у коментарі «Чи всі електронні податкові накладні підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі», опублікованому в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 16-1 за 2013 рік

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»