Консультанти податкового відомства розглянули питання щодо складання податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних при зміні валютного курсу на наступному прикладі.

Платник податку здійснює постачання товару, який раніше був ввезений на митну територію України. Оплата такого товару здійснюється частково авансовим платежем, частково після постачання товару. Згідно з умовами договору, вартість неоплаченої частини товару може бути змінена шляхом складання акту коригування вартості з врахуванням зміни курсу євро до гривні на міжбанківській валютній біржі на день, що передуватиме дню оплати.

У такому випадку необхідно:

• при надходженні попередньої оплати вартості товарів (послуг), які будуть поставлені у наступних періодах, постачальник таких товарів (послуг) зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з обсягу такої оплати на кожну з дат, на яку отримано оплату, та скласти податкові накладні за такими операціями та зареєструвати їх в ЄРПН.

Такі зареєстровані у ЄРПН податкові накладні є підставою для включення суми ПДВ, що зазначені у них, до податкового кредиту покупця;

• якщо на дату постачання товару постачальником – платником ПДВ була складена податкова накладна, а потім у зв'язку із збільшенням вартості відвантаженого товару та зміною курсу валюти при незмінному обсязі покупець здійснив доплату, постачальник повинен на дату доплати скласти розрахунок коригування та зареєструвати такий розрахунок коригування в ЄРПН.

 

Докладніше про виправлення у ПН читайте в матеріалі «Тема тижня: Розрахунок коригування до ПН» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 18.12.2020 р. № 5255/ІПК/99-00-05-06-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»