КАС ВС розглянув позов ТОВ до Івано-Франківської митниці про надання дозволу на внесення змін до митної декларації. Але перша та апеляційна інстанції у задоволенні позову відмовили, оскільки внести зміни до митної декларації після завершення митного оформлення можливе за наявності підстав, перелік яких визначено п. 37 Положення про митні декларації, затвердженого постановою Кабміну від 21.05.2012 р. № 450.

Проте заявлені позивачем зміни у митній декларації стосувалися числових значень (класифікації товару за кодом УКТ ЗЕД), що призводить до зміни ставок ввізного мита, які в разі внесення змін необхідно перерахувати.

Верховний Суд касаційну скаргу задовольнив частково, але переглянути відмову про внесення змін до декларації митників  зобов'язав.

КАС ВС вважає, що до моменту завершення митного оформлення товарів, а також протягом трьох років з дня завершення їх митного оформлення декларант має право вносити зміни до митної декларації, а відмова митного органу у їх внесенні з тих підстав, що це стосується перерахунку митних платежів, є протиправною. Вирішення питання перерахунку митних платежів є наслідком наявності або відсутності підстав для внесення таких змін. Отже, при отриманні звернення про внесення змін до митної декларації митний орган може відмовити у внесенні таких змін лише у разі відсутності законних підстав для їх внесення.

Приписи п. 37 Положення про митні декларації визначають лише порядок внесення таких змін, у тому числі у разі необхідності повернення декларанту митних платежів.

 

Про те, як оформлювати митні декларації в умовах електронного адміністрування ПДВ читайте в статті сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Джерело: постанова Верховного Суду від 23.11.2020 р. у справі № 809/984/18

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»