Наказ Держстату України «Про визнання таким, що втратив чинність, наказу Державного комітету статистики України від 17 лютого 1998 року № 74 «Про затвердження типової форми первинного обліку роботи службового легкового автомобіля та Інструкції про порядок її застосування» від 19.03.2013 р. № 95.

Держстат скасував наказ, яким затверджено типову форму подорожнього листа службового легкового автомобіля.Подорожні листи по суті стали необов’язковими документами для водія ще у 2011 році. Утім, для цілей бухгалтерського та податкового обліку вони цілком підходили: саме на підставі них списували витрати на ПММ, підбивали підсумки щодо роботи водія й авто. Після скасування типової форми подорожнього листа знову постало запитання: за яким же документом списувати такі витрати?

Насправді, і надалі для цього підходить скасована форма. При цьому можна відійти від типової форми й зокрема не заповнювати граф, передбачених для лікаря та механіка. Головне, щоб у документі були всі обов’язкові реквізити первинного документа.

Детальніше — у матеріалі «За яким документом списувати витрати на ПММ», опублікованому в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 16(25) за 2013 рік.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»