У зв'язку із запровадженням Законом № 466 нових правил прискореної амортизації до податківців звертаються із запитами про застосування цих положень на практиці.

Наприклад, підприємство створене у 2019 року та річний дохід платника не перевищував двадцять мільйонів гривень, тож за підсумками 2019 року платником прийнято рішення щодо незастосування коригувань фінансового результату.

Чи буде правомірним «прискорення» амортизації для автомобіля, який було придбано у вересні 2020 року та чи виникне необхідність визначення різниць до декларації з податку на прибуток у 2020 – 2022 роках у разі застосування прискореної амортизації автомобіля протягом двох років, враховуючи припущення, що річний дохід не перевищить сорок мільйонів гривень за підсумками наступних років?  

На це податківці зауважують – застосування прискореної амортизації автомобіля не здійснюється платником, який не застосовує різниці.

Принагідно у відомстві нагадують - платники податку на прибуток мають право під час розрахунку амортизації щодо основних засобів четвертої групи (машини та обладнання) та п'ятої групи, а також третьої групи (передавальні пристрої) та дев'ятої групи використовувати мінімально допустимі строки два та п'ять років відповідно.

При цьому, робити це вони можуть незалежно від строків амортизації, визначених у бухгалтерському обліку та щодо основних засобів, введених в експлуатацію у першому кварталі 2020 року.

Головне, дотримання щодо таких основних засобів ключових вимог:

• цілковита новітність (не були у використанні);

• введення в експлуатацію платником податків в межах одного з податкових (звітних) періодів з 1 січня 2020 року до 31 грудня 2030 року;

• використання у власній господарській діяльності;

• заборона продавати або надавати в оренду іншим особам (крім платників податків, основним видом діяльності яких є послуги з надання в оренду майна).

 

Джерело: ІПК ДПС від 18.12.2020 р. № 5246/ІПК/99-00-05-05-02-06 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»