ДПС розмістила роз’яснення щодо уточнення показників в декларації, якщо контролери проводять камеральну перевірку.

Нагадаємо, що камеральній перевірці підлягає вся податкова звітність суцільним порядком, а згода платника податків на перевірку та його присутність під час проведення камеральної перевірки не обов'язкова.

За загальним правилом, подавати уточнюючу декларацію при проведенні документальних планових та позапланових перевірок заборонено на підставі п. 50.2 ПКУ, але норми ПКУ не встановлюють такої заборони якщо перевірка камеральна. Проте, як відзначили фахівці ДПС, уточнення врахують до отримання платником податків акта камеральної перевірки.

Якщо за результатами камеральної перевірки контролюючим органом виявлено заниження податкового зобов'язання та вручено платнику податків акт такої перевірки (незалежно від дати отримання платником податкового повідомлення-рішення), то платник не має право подавати уточнюючу податкову декларацію (розрахунок) за звітний період, що був охоплений такою перевіркою, оскільки контролюючим органом вже встановлено факт заниження податкового зобов'язання, про що зазначається в акті камеральної перевірки та донарахована сума за результати такої перевірки буде автоматично відображена в інтегрованій картці платника після вручення податкового повідомлення-рішення за умови відсутності інформації про початок процедури адміністративного або судового оскарження.

 

Джерело роз'яснення ДПС із категорії 129.02 розділу "Запитання - відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»