Лист ДПС у Донецькій області від 20.11.2012 р. № 18170/10/06.2-13-16

 
Податківці дійшли дещо дивного висновку: «фізична особа — підприємець має право надавати поворотну фінансову допомогу на суму, яка не перевищує п’ятдесятикратного розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян, одержувачу, який не пов’язаний зі здійсненням підприємницької діяльності». У такий спосіб натякнули, що поворотну фіндопомогу в розмірі більше ніж 850 грн можна надавати лише під процент, а, як відомо, це вправі робити лише фінансові установи.Тобто фактично обмежили підприємців у розмірі поворотної фіндопомоги до 850 грн.
Керувалися вони тим, що поворотна фіндопомога — це сума коштів, що надійшла платнику податків у користування за договором, котрий не передбачає нарахування процентів або надання інших видів компенсацій у вигляді плати за користування такими коштами, і є обов’язковою до повернення (пп. 14.1.257 ПКУ). А згідно з п. 2 ст. 1048 ЦКУ, договір позики вважається безпроцентним, якщо він укладений між фізособами на суму, яка не перевищує 50-кратного розміру НМДГ, і не пов’язаний із провадженням підприємницької діяльності хоча б однією зі сторін.
Ми з цим категорично не погоджуємося.
   
Деталі й аргументи редакції — у коментарі «Поворотна фіндопомога від фізособи: 850 грн і ні копійки більше», опублікованому в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 19(28) за 2013 рік
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»