5 серпня 2013 року

Закон України від 03.07.2013 р. № 383-VII (набирає чинності 01.01.2014 р.)
 
З 01.01.2014 р. уповноваженим органом у сфері захисту персональних даних визначено Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини (далі — Омбудсмен). У зв’язку із цим необхідно буде повідомляти про обробку персональних даних саме Омбудсмена, а не як зараз — Державну службу з питань захисту персональних даних (далі — ДСЗПД). Також власник персональних даних буде зобов'язаний повідомляти Омбудсмена про кожну зміну відомостей, що підлягають повідомленню.
Крім того, у ст. 255 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі КпАП) з'явиться норма, відповідно до якої протоколи за порушення законодавства у сфері захисту персональних даних замість ДСЗПД складатимуть представники секретаріату Омбудсмена та передаватимуть їх на розгляд до суду. До того ж, викладено в новій редакції ст. 18839 КпАП, якою встановлено адміністративну відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту персональних даних.
 
Подробиці — у коментарі «Система захисту персональних даних: нові штрафи та Омбудсмен — новий контролюючий орган», опублікованому в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 65 за 2013 рік
Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»