Як ми вже інформували, Управління Держпраці у Полтавській області нагадувало керівникам підприємств, установ, організацій усіх форм власності, що до 1 грудня поточного року представникам роботодавців потрібно надати до відповідного управління Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду

Процедуру проведення медичних оглядів працівників, зайнятих на важких роботах, роботах із шкідливими чи небезпечними умовами праці або таких, де є потреба у професійному доборі, та осіб віком до 21 року, визначено Порядком № 246.

Відповідно до вимог Порядку до 1 грудня поточного року складається та погоджується Акт визначення категорії працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду на наступний рік. Представники роботодавців у вищезазначений термін повинні надати до Управління Держпраці заяву щодо визначення категорій працівників, які підлягають медичному огляду.

До заяви додаються витяг зі штатного розкладу та дані лабораторних досліджень умов праці з визначенням шкідливих та небезпечних факторів виробничого середовища і трудового процесу на конкретних робочих місцях працівників, які роботодавець проводе згідно п.3.1. Порядку.

На підставі Акта визначення категорій працівників, які підлягають попередньому (періодичним) медичному огляду, роботодавець складає протягом місяця у чотирьох примірниках поіменні списки працівників за формою зазначеною у додатку 2 Порядку та узгоджує їх у відділі з питань гігієни та експертизи умов праці Управління Держпраці.

Для проведення попереднього (періодичних) медичного огляду працівників роботодавець укладає договір з ЛПЗ та надає йому список працівників, які підлягають медичному огляду, на підставі якого ЛПЗ складає план-графік їх проведення, погоджує його з роботодавцем і Управлінням Держпраці.

Результати попереднього (періодичних) медичного огляду працівників і висновок Комісії про стан здоров’я заносяться до картки працівника за формою зазначеною у додатку 7 Порядку, і Медичної картки амбулаторного хворого (ф.025/у).

 

Радимо також звернути увагу на матеріали про обовязки роботодавця в царині забезпечення здоров’я працівників, які пропонує сучасне медіа для бухгалтерів «Інтербух» (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом):

- «Розрахунок лікарняних: практичні приклади»;

- «Надаємо й оплачуємо лікарняні»;

- «Матеріальна допомога працівникові на лікування: оподаткування й облік»;

- «Допомога по частковому безробіттю на період карантину та розрахунок лікарняних»;

- «Звітуємо про працевлаштування осіб з інвалідністю»;

- «Як рахувати кількість календарних днів у розрахунковому періоді під час нарахування лікарняних і декретних».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»