Дніпропетровські податківці нагадали, що платники екоподатку за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення, скиди забруднюючих речовин у водні об’єкти, розміщення протягом звітного кварталу відходів у спеціально відведених для цього місцях чи на об’єктах, складають податкові декларації за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст. 46 ПКУ.

Подають такі декларації до контролюючих органів протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем податкового (звітного) кварталу (пп. 250.2.1 ПКУ).

Причому, якщо суб’єкт господарювання перебуває на податковому обліку в місті з районним поділом в одному районі, а єдине джерело забруднення або спеціально відведене місце для розміщення відходів розташоване в іншому районі такого міста, то такий суб’єкт господарювання може самостійно обрати контролюючий орган, до якого подаватиме податкову декларацію за викиди стаціонарним джерелом забруднення або розміщення відходів:

— або за місцем розміщення стаціонарного джерела забруднення або спеціально відведеного місця для розміщення відходів;

— або за місцем свого перебування на податковому обліку.

 

До того ж, якщо декларація подається за місцем розміщення стаціонарного джерела забруднення, то таким платником має бути подана копія декларації до контролюючого органу за його місцем перебування на податковому обліку.

 

Принагідно рекомендуємо ознайомитися зі статтею «Зміна місцезнаходження юрособи: загальний порядок й особливості» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»