Звільнення платників єдиного податку від сплати земельного податку передбачено пп. 4 п. 297.1 ПКУ. Обов'язковою умовою для такого звільнення є таке:

єдинники першої - третьої груп мають використовувати ці земельні ділянки в господарській діяльності, але це не може бути надання зазначених земельних ділянок та/або нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку);

єдинники четвертої групи мають використовувати ці земельні ділянки для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Що стосується такого виду діяльності, як коворкінг, податківці зазначають наступне.

Коворкінг - це модель організації роботи людей з різним типом зайнятості в єдиному робочому просторі, тобто фактично "оренда" робочих місць (офісів та/або офісного обладнання).

Чинне законодавство не містить визначення терміну "коворкінг", проте діяльність з "коворкінгу" - надання в оренду розташованих у відповідних приміщеннях робочих місць, які обладнані необхідною офісною технікою (наприклад, комп'ютер, принтер, сканер, факс), у тому числі й надання додаткових послуг обслуговуючим персоналом власника (організатора) коворкінгу із забезпечення належних умов користування як приміщенням безпосередньо (розміщення робочих місць коворкінгу), так і допоміжними приміщеннями, право на користування якими виникає відповідно до встановлених санітарно-гігієнічних норм.

Враховуючи викладене, податківці у своєму роз'ясненні доходять висновку, що у єдинника третьої групи не виникатимуть податкові зобов'язання із земельного податку, якщо його діяльність не містить ознаку надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, у тому числі окремих приміщень як частини об'єкту нерухомого майна, що знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку).

Разом з тим, на запитання щодо ідентифікації діяльність з коворкінгу за КВЕД, у ДПСУ порадили звернутись до Державної служби статистики України.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 27.10.2020 р. № 4442/ІПК/20-40-04-03-20.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»