ДПС розглянула випадок, коли платник ПДВ отримує від різних постачальників аналогічні товари що мають однаковий код згідно з УКТ ЗЕД, але найменування яких відрізняється. Причому подальше їх постачання платник податку має намір здійснювати за однією номенклатурою, яку планує самостійно визначити.

Податківці переконані, що можливість об’єднання в однорідні групи товарів з різними найменуваннями, які підпадають під визначення ідентичних або однорідних, знаходиться в компетенції підприємства та повинно бути визначено відповідним наказом про його облікову політику.

Щоправда, слід врахувати, що таку однорідність можна створювати, якщо зміна назви товару не призведе до зміни коду УКТ ЗЕД.

Крім того, податківці зауважили, що реквізит «Опис (номенклатура) товарів/послуг продавця» (графа 2) податкової накладної має відповідати формулюванню у первинних документах, якими супроводжується постачання таких товарів, та не повинен містити інших даних.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 28.10.2020 р. № 4453/ІПК/99-00-05-06-02-06

 

Про складання податкових накладних читайте в статтях сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом):

«Податкова накладна: порядок заповнення»;

«Нова податкова накладна у зразках».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»