Податківці роз’яснили, за якою ознакою доходу податковий агент - орендар відображає у ф. 1ДФ суму сплачених комунальних платежів за спожиті ним комунальні послуги.

Вони нагадали, що нарахування, утримання та сплата (перерахування) ПДФО та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому ст. 168 ПКУ.

Податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати ПДФО із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку 18%, визначену в ст. 167 ПКУ (пп. 168.1.1 ПКУ).

Податківці також вказали, що згідно з Довідником ознак доходів, наведеним у додатку до Порядку № 4, дохід, отриманий платником податку у вигляді додаткового блага відображає, податковий агент у податковому розрахунку за ф. 1ДФ під ознакою "126".

Враховуючи викладене, податковий агент - орендар у податковому розрахунку за ф. 1ДФ суму сплачених комунальних платежів за спожиті ним комунальні послуги, яка згідно договору оренди не включається до орендної плати та відшкодовується фізособі - орендодавцю, відображає як дохід, отриманий у вигляді додаткового блага під ознакою "126".

 

Джерело: роз’яснення з категорії 103.25 розділу "Запитання – відповіді з Бази знань" ЗІР (zir.tax.gov.ua).

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»