Оскільки форма № 1ДФ належить до податкових декларацій, то виправлення помилок у ній можна було б проводити в порядку, передбаченому п. 50.1 ПКУ для податкових декларацій, тобто: подаючи уточнюючий розрахунок з одночасною сплатою 3-відсоткового штрафу, чи зазначаючи відповідні уточнені показники у складі податкового розрахунку за будь-який наступний податковий період, протягом якого такі помилки були самостійно виявлені, зі сплатою 5-відсоткового штрафу.

Однак п.п. 4.1–4.4 Порядку заповнення та подання податковими агентами Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, затвердженому наказом Мінфіну України від 13.01.2015 р. № 4 (далі — Порядок № 4) допускають виправлення помилок лише шляхом подання:

— звітного нового податкового розрахунку за формою № 1ДФ, який подають до закінчення строку його подання (п. 4.2 Порядку № 4);

— уточнюючого податкового розрахунку за формою № 1ДФ, який подають після спливу строку подання звітного розрахунку (як за звітний, так і за попередні періоди).

Механізм коригування показників форми № 1ДФ і порядок його застосування під час усунення найпоширеніших помилок ми розглянули в статті «Виправлення помилок у формі № 1ДФ», яку ми опублікували у відкритому доступі в межах теми минулого тижня «ВИПРАВЛЕННЯ ПОМИЛОК».

Окрім того, ми підготували читачам такі матеріали:

«Не відобразили збиток із податку на прибуток: як виправити»;

«Завищено збитки з податку на прибуток: як виправити помилку»;

«Неправильно розрахували суму плати за землю: як уточнити звітність»;

«Виправлення помилок у Звіті з ЄСВ (форма № Д4)»;

«Облікові оцінки та виправлення помилок в обліку МСП».

 

 

Для доступу до матеріалів сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»