20 вересня 2013 року

Лист Міндоходів від 17.06.2013 р. № 5073/6/99-99-17-02-01-15

Трапляються ситуації, коли в школах батьків просять надати індивідуальний податковий номер платника податків (далі — ІПН) на дитину, зокрема через виплату дітям премій, виграшів на олімпіадах, вручення цінних подарунків, призів тощо. Адже таку виплату податковий агент платника податку (дитини) повинен відобразити у формі № 1ДФ, зазначивши відповідний ІПН.

Фахівці Міндоходів наголосили, що в графі 2 форми № 1ДФ слід обов’язково зазначати податковий номер платника податків, якому нараховано дохід. Жодних винятків у цьому випадку чинним законодавством не передбачено. Оскільки, по-перше, відповідно до п. 63.2 ПКУ, обліку чи реєстрації в органах ДПС підлягають усі платники податків. По-друге, відповідно до п. 70.5 ПКУ, фізособа — платник податків незалежно від віку, для якої раніше не формувалася облікова картка платника податків і яка не включена в Держреєстр, зобов’язана особисто або через законного представника чи вповноважену особу подати у відповідний податковий орган облікову картку фізособи  платника податків, що є водночас заявою для реєстрації в Держреєстрі, і пред’явити документ, який посвідчує особу.

Детальніше — у коментарі «Для отримання доходу дитині потрібен податковий номер», опублікованому в газеті «Інтерактивна бухгалтерія» № 98 за 2013 рік.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»