Платники єдиного податку все частіше задаються питанням необхідності сплати земельного податку у випадку передачі в оренду нерухомості.

Податківці в ІПК від 26.10.2020 р. № 4416/ІПК/99-00-04-03-03-06 нагадують про те, що згідно із пп. 4 п. 297.1 ПКУ платники ЄП звільняються від сплати земельного податку за земельні ділянки, які використовуються платниками ЄП першої – третьої груп для госпдіяльності (окрім діяльності з надання земельних ділянок та/або нерухомого майна, які знаходиться на таких земельних ділянках, в оренду (найм, позичку)  та платниками ЄП четвертої групи для ведення сільськогосподарського товаровиробництва.

Проте навіть, якщо у платника ЄП відсутні фактичні випадки реалізації діяльності за КВЕД 68.20 «Надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна», то це не звільняє від обов’язку нараховувати, сплачувати та подавати податкову звітність із земельного податку.

У випадку повного припинення діяльності платника ЕП йтиметься про припинення заявлених видів діяльності, у т.ч. за кодом 68.20 КВЕД «Надання в оренду і експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна».  Це свідчитиме про те, що земельна ділянка не використовується для госпдіяльності.

Тому у разі припинення діяльності платник ЄП втрачатиме преференцію, яка надає звільнення від сплати земельного податку, що передбачає пп. 4 п. 297.1 ПКУ.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»