Фахівці ДПС надали роз’яснення щодо подання декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки за нульової ставки податку

Вони вказали, що платники податку – юрособи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і не пізніше 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація), з розбивкою річної суми рівними частками поквартально (п. п. 266.7.5 ПКУ).

Податківці також нагадали, що форма Декларації, затверджена наказом Мінфіну № 408. Вона передбачає заповнення додатка 1 (для об’єктів житлової нерухомості) та додатка 2 (для об’єктів нежитлової нерухомості), які є її невід’ємною частиною.

Згідно з приміткою 10 інформації до додатка 1 (додатка 2) до Декларації у графі 13 розд. І додатка 1 (додатка 2) зазначають ставку податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначену рішенням органу місцевого самоврядування відповідно до п. п. 266.5.1 ПКУ.

Таким чином, за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юросіб, по яких за рішенням сільської, селищної або міської ради встановлені нульові ставки, Декларація подається на загальних підставах.

 

За повідомленням ГУ ДПС у Тернопільській області.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»