Зовнішніх сумісників не включають ані до середньооблікової кількості штатних працівників, ані до облікової кількості штатних працівниківвідмічають в ГУ ДПС у Дніпропетровській області.

В цьому питання треба керуватися Інструкцією зі статистики кількості працівників, затвердженою наказом Держстату від 28.09.2005 р. № 286.

Згідно її п. 2.1 розділу 2 в облікову кількість штатних працівників включають усіх найманих працівників, які уклали письмово трудовий договір (контракт) і виконували постійну, тимчасову або сезонну роботу один день і більше, а також власників підприємства, якщо, крім доходу, вони отримували зарплату на цьому підприємстві, в т.ч. перебувають у відпустках для догляду за дитиною (пп. 2.5.9 розділу 2 Інструкції № 286). Однак не включають до облікової кількості штатних працівників, прийнятих на роботу за сумісництвом з інших підприємств (пп. 2.6.1 розділу 2 Інструкції № 286), тобто зовнішніх сумісників.

У свою чергу обчислюючи середньооблікову кількість штатних працівників облікового складу, враховують усі категорії працівників облікового складу, зазначені у п. 2.4, 2.5 розділу 2 Інструкції № 286, крім працівників, які перебувають у відпустках у зв’язку з вагітністю та пологами або для догляду за дитиною до досягнення нею віку, передбаченого чинним законодавством або колдоговором підприємства, включаючи тих, які усиновили новонароджену дитину безпосередньо з пологового будинку (пп. 2.5.8 – 2.5.9 розділу 2 Інструкції № 286).

 

Ознайомтеся зі статтями сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом:

«Середня кількість працівників в еквіваленті повної зайнятості: алгоритм розрахунку»;

«Середня кількість працівників, ОКШП, СКШП: види показників і правила розрахунку»;

«Середня кількість працівників у податковій та фінансовій звітності».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»