ДПС розглянула випадок, коли підприємство згідно з укладеним контрактом з нерезидентом здійснює операції з виробництва (виготовлення) одягу з давальницької сировини, яка належить такому нерезиденту. Причому така сировина ввозиться на митну територію України в митному режимі переробки. Готові вироби вивозяться за межі митної території України в митному режимі реекспорту.

Ось що стосовно цього зазначили податківці.

По-перше, операція з постачання послуг з переробки давальницької сировини, зокрема, послуг з пошиття одягу з давальницької сировини нерезидента, попередньо ввезеної на митну територію України в митному режимі переробки, що входять до складу собівартості вироблених з такої сировини товарів під час реекспорту, оподатковуються за нульовою ставкою податку.

За операцією з постачання таких послуг платник податку зобов’язаний скласти податкову накладну із зазначенням у графі 8 коду ставки 902. Графа 9 у такій податковій накладній не заповнюється.

По-друге, обсяг операцій з надання нерезиденту послуг з переробки давальницької сировини платник податку вказує у рядку 3 декларації з ПДВ.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 21.10.2020 р. № 4357/ІПК/99-00-05-06-02-06

 

Більше про облік та оподаткування давальницьких операцій читайте в статті «Переробка давальницької сировини нерезидента на території України: бухоблік й оподаткування» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»