ДПС роз’яснила, чи можуть платники ПДВ включати до складу податкового кредиту суми ПДВ, які під час документальної перевірки були виключені зі складу податкового кредиту у зв’язку з несвоєчасною реєстрацією постачальником податкових накладних в ЄРПН.

Таке право у платників ПДВ є, але лише у тому податковому (звітному) періоді, в якому вони зареєстровані в ЄРПН, або у будь-якому наступному податковому (звітному) періоді, але не пізніше ніж через 1095 календарних днів з дати складення податкових накладних.

А ось платники ПДВ — «касовики» мають право включити такі суми ПДВ до податкового кредиту у вищезазначених звітних періодах за умови оплати постачальнику вартості товарів/послуг. Причому якщо така оплата відбулася після закінчення 1095 днів з дати складення такої податкової накладної — не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати такої оплати.

 

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 101.13 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua)

 

Принагідно рекомендуємо ознайомитися зі статтею «Штрафи за несвоєчасну реєстрацію/нереєстрацію податкових накладних і розрахунків коригування в ЄРПН» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»