ДПС повідомила: за об’єкти нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, по яких за рішенням сільської, селищної або міської ради встановлені нульові ставки, декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, слід подавати на загальних підставах.

Нагадаємо, що форма декларації з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, затверджена наказом Мінфіну України від 10.04.2015 р. № 408, передбачає заповнення додатка 1 (для об’єктів житлової нерухомості) та додатка 2 (для об’єктів нежитлової нерухомості), які є її невід’ємною частиною.

Причому згідно з приміткою 10 інформації до додатка 1 (додатка 2) до декларації у графі 13 «Ставка (%)» р. І «Розрахунок податкового зобов’язання» додатка 1 (додатка 2) зазначається ставка податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, визначена рішенням органу місцевого самоврядування відповідно до пп. 266.5.1 ПКУ.

 

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 106.07 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua)

 

Принагідно рекомендуємо ознайомитися з наступними матеріалами сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» (скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом):

«Податок на нерухомість: платники, пільги, порядок обчислення та сплати»;

«Звітуємо з податку на нерухомість за 2020 рік».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»