21 жовтня 2013 року

Наказ Мінфіну від 09.10.2013 р. № 866 (набрав чинності 22.10.2013 р.)
        
Для відкриття небюджетних рахунків підприємства, установи, організації, фізособи-підприємці мають подавати до органів Казначейства не виписку з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців (далі — ЄДР), а лише її копію, засвідчену органом, що її видав, картку зі зразками підписів і відбитка печатки, а також перелік рахунків, якими можуть розпоряджатися зазначені в такій картці особи, у двох примірниках. Не потрібно тепер подавати копії повідомлень про взяття на облік в органах доходів і зборів, а фізособам-підприємцям також і копію ідентифікаційного номера.
Значно скоротився й перелік документів, які подають розпорядники бюджетних коштів, їх відокремлені структурні підрозділи й одержувачі бюджетних коштів для відкриття бюджетних рахунків. Відтак від зазначених клієнтів органи Казначейства не вимагатимуть:
  • копії документів, що підтверджують узяття клієнта на облік в органі доходів і зборів (як платника податків і платника ЄСВ);
  • виписки з ЄДР.
Проте копію виписки з ЄДР розпорядникам та одержувачам бюджетних коштів усе ж доведеться подавати. Розпорядники бюджетних коштів, які обслуговуються централізованими бухгалтеріями, не подаватимуть, відповідно, копій документів про взяття таких централізованих бухгалтерій на облік в органах доходів і зборів.

Докладніше — у коментарі «Спрощено порядок відкриття та закриття рахунків в органах Казначейства»

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»