За участю Мінекономіки розроблено законопроект, який пропонує нову нестандартну форму зайнятості — трудовий договір із нефіксованим робочим часом.

Це буде особлива форма трудового договору, за яким обов'язок працівника виконувати роботу виникатиме винятково за умови надання роботодавцем такої роботи, без гарантій того, що цю роботу надаватимуть постійно.

Кількість трудових договорів із нефіксованим робочим часом в одного роботодавця обмежать 10% загальної кількості трудових договорів. Але зазначені обмеження не застосовуватимуть для фізосіб, які використовують найману працю та не є суб'єктами господарювання.

Указаний вид трудового договору повинен буде містити спосіб повідомлення працівника про наявність роботи й спосіб повідомлення від працівника про готовність приступити до роботи.

Своєю чергою, роботодавець самостійно визначає обсяг необхідної для виконання роботи і в розумний строк погоджує з працівником режим роботи й тривалість робочого часу, необхідного для виконання відповідної роботи.

Працівник матиме право відмовитися від виконання роботи, якщо його про наявність роботи повідомили з порушенням строків, визначених трудовим договором із нефіксованим робочим часом.

Зарплату виплачуватимуть за фактично відпрацьований час.

Тож, у Мінекономіки переконані, що трудові договори з нефіксованим робочим часом упроваджують як альтернативу договорам цивільно-правового характеру. Працівник зможе поєднувати легальну роботу в кількох роботодавців і при цьому матиме базові соціальні гарантії (забезпечення лікарняними, відпустками, достатнім рівнем зарплати тощо).

 

Джерело: сайт СПО профспілок

 

Не пропустіть статті сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом:

«За якими професіями не може укладатися ЦПД»;

«Лікарняні та декретні фізособам, що виконують роботи за ЦПД»;

«Винагорода за договорами ЦПД: заповнення Звіту з ЄСВ».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»