Чи підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб та військовим збором суми відшкодування витрат на відрядження засновнику? Щодо цього податківці зауважують наступне.

Кошти, отримані платником податку — фізичною особою на відрядження, не входять до розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу за умови дотримання таких вимог:

• наявність документів, що підтверджують зв'язок такого відрядження з господарською діяльністю роботодавця/сторони, що відряджає;

• наявність підтвердних документів, що засвідчують вартість цих витрат у вигляді транспортних квитків або транспортних рахунків (багажних квитанцій), у т.ч. електронних квитків за наявності посадкового талона, якщо його обов'язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункових документів про їх придбання за всіма видами транспорту, у т.ч. чартерних рейсів, рахунків, отриманих із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання фізичної особи, у т.ч. бронювання місць у місцях проживання, страхових полісів тощо.

 

Також не є об'єктом оподаткування витрати на відрядження, не підтверджені документально, на харчування та фінансування інших власних потреб фізичної особи (добові витрати), понесені у зв'язку з таким відрядженням у межах території України, але не більш як 0,1 розміру мінімальної заробітної плати, установленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, у розрахунку за кожен календарний день такого відрядження, а для відряджень за кордон — не вище ніж 80 євро за кожен календарний день такого відрядження за офіційним обмінним курсом гривні до євро, установленим НБУ, у розрахунку за кожен такий день.

В іншому випадку або у разі, якщо засновник товариства не є членом керівних органів цього товариства, то з метою оподаткування сума відшкодованих йому витрат на відрядження та добових витрат включається до його загального місячного (річного) оподатковуваного доходу як додаткове благо й обкладається податком на доходи фізичних осіб і військовим збором на загальних підставах.

 

Відповіді на кілька найцікавіших запитань під час оформлення відрядження та відшкодування зроблених у ньому витрат читайте у статті «Витрати на відрядження: відповіді на запитання» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Джерело: ІПК ДПС України від 14.09.2020 р. № 3832/ІПК/99-00-04-05-03-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»