Об’єктом оподаткування для платників єдиного податку четвертої групи є площа сільськогосподарських угідь (ріллі, сіножатей, пасовищ і багаторічних насаджень) та/або земель водного фонду (внутрішніх водойм, озер, ставків, водосховищ), що перебуває у власності сільськогосподарського товаровиробника або надана йому в користування, у т.ч. на умовах оренди — нагадують податківці.

Для переходу на спрощену систему оподаткування або щорічного підтвердження статусу платника єдиного податку сільськогосподарські товаровиробники не пізніше 20 лютого поточного року подають контролюючому органу за своїм місцезнаходженням та/або за місцем розташування земельних ділянок перелік документів, зокрема відомості (довідку) про наявність земельних ділянок.

У відомостях (довідці) про наявність земельних ділянок зазначають дані про кожен документ, що встановлює право власності та/або користування земельними ділянками, у т.ч. про кожен договір оренди земельної частки (паю).

А от площі земельних ділянок, щодо яких договори оренди не укладені або укладені, але не зареєстровані в установленому чинним законодавством порядку, не входять до об’єкта оподаткування єдиним податком.

 

Джерело: повідомлення ГУ ДПС у Дніпропетровській області 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»