Інфляція на споживчому ринку у вересні 2020 року порівняно із серпнем 2020 року становила 0,5%, з початку року — 1,7%. Про це інформує  Держстат. Базова інфляція у вересні 2020 року порівняно із серпнем 2020 року сягнула 1,1%, з початку року — 2,6%.

На споживчому ринку у вересні ціни на продукти харчування та безалкогольні напої знизилися на 0,6%. Найбільше (на 8,9% та 7,0%) подешевшали фрукти та овочі; на 0,5% та 0,2% – продукти переробки зернових і кисломолочна продукція. Водночас на 7,3% подорожчали яйця, на 1,6–0,5% – цукор, соняшникова олія, безалкогольні напої, сало, хліб, м’ясо та м’ясопродукти, риба та продукти з риби, молоко.

Ціни на алкогольні напої та тютюнові вироби підвищилися на 0,6%, що пов’язано з подорожчанням тютюнових виробів на 1,7%.

Одяг і взуття подорожчали на 7,9%, у т.ч.  взуття — на 8,9%,  одяг — на 7,4%.

Зростання цін (тарифів) на житло, воду, електроенергію, газ та інші види палива на 3,6% відбулося в основному за рахунок підвищення цін на природний газ на 18,4%.

Ціни на транспорт зросли на 0,5% в першу чергу за рахунок подорожчання автомобілів на 1,5%,  палива та мастил — на 0,6%. Разом з тим на 2,7% подешевшав проїзд у залізничному пасажирському транспорті.

Послуги освіти подорожчали на 11,0%, а саме: вищої — на 15,1%, середньої — на 9,1%.

 

Нагадаємо, що індекс інфляції впливає на індексацію заробітної плати. Про те, з якою періодичністю підвищувати зарплату, аби не проводити індексацію, читайте в матеріалі сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух». Для отримання доступу до цього та інших матеріалів видання «Інтербух»  —  скористайтеся  ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Унікальна пропозиція: три місяці у подарунок при передплаті професійного видання «Інтербух» від ЛІГА:ЗАКОН на 6 або 12 місяців. Для того, щоб скористатися вигідною акційною пропозицією, заповніть, будь ласка, форму зворотнього зв’язку.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»