Консультанти податкового відомства розглянули питання щодо складання податкових накладних та розрахунків коригування до податкових накладних, під час складання яких допущено помилку, зокрема, у визначенні дати першої події.

На дату зарахування коштів від покупця постачальник зобов’язаний скласти податкову накладну та зареєструвати її в ЄРПН.

Уразі здійснення коригування сум податкових зобов’язань, а також у випадку виправлення помилок, допущених під час складання податкової накладної, не пов’язаних зі зміною суми компенсації вартості товарів/послуг, постачальник (продавець) товарів/послуг складає розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної за формою згідно з додатком 2 до податкової накладної.

Розрахунок коригування може бути складений та зареєстрований у ЄРПН тільки до зареєстрованої в ЄРПН податкової накладної, з дати складання якої не минуло більше як 1095 календарних днів, у тому числі у разі, якщо реєстрацію в ЄРПН такої податкової накладної зупинено.

 

Докладніше читайте в матеріалі «Тема тижня: Розрахунок коригування до ПН» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» – скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 16.09.2020 р. № 3874/ІПК/99-00-05-06-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»