Головне управління ДПС у Тернопільській області нагадує, що фізособи-підприємці — платники єдиного податку першої-третьої груп можуть за письмовою заявою отримати від контролюючого органу довідку про доходи, у т.ч. за будь-який інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період. Довідку про доходи видають не пізніше 15 днів від дня отримання заяви.

Водночас платники єдиного податку для отримання довідки про доходи мають право подати до контролюючого органу податкову декларацію за інший, ніж квартальний (річний) податковий (звітний) період, що не звільняє такого платника податку від обов’язку подання податкової декларації у строк, установлений для квартального (річного) податкового (звітного) періоду (абз. 1 пп. 296.8 ПКУ).

Також податківці цитують норму ст. 20 Закону України «Про звернення громадян», вочевидь, натякаючи, що звернення ФОП про надання зазначеної довідки розглядаються і вирішуються у термін не більш як один місяць від дня їх надходження, а ті, що не потребують додаткового вивчення, — невідкладно, але не пізніше 15 днів від дня їх отримання.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»