На запитання про те, чи необхідно платнику податків подавати повідомлення за ф. № 20-ОПП, якщо відчуження об’єкта оподаткування або об’єкта, пов’язаного з оподаткуванням, відбувається протягом 10 робочих днів після їх придбання, податківці зауважують таке.

Якщо платник податків придбав об’єкт оподаткування, він подає повідомлення за ф. № 20-ОПП до контролюючого органу за основним місцем обліку платника податків протягом 10 днів після його придбання.

При цьому до графи 2 «Код ознаки надання інформації» повідомлення за ф. № 20-ОПП уноситься значення «1 - первинне надання інформації про об’єкти оподаткування».

Графи 3 – 12 повідомлення за ф. № 20-ОПП заповнюють згідно з Пам’яткою для заповнення р. 3 повідомлення за ф. № 20-ОПП, передбаченою в додатку до повідомлення за ф. № 20-ОПП.

У графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» у такому випадку зазначають відповідний стан, наприклад: «2 - експлуатується» або «3 - тимчасово не експлуатується».

У разі зміни відомостей про об’єкт оподаткування (а саме: зміна типу, найменування, місцезнаходження, виду права або стану об’єкта оподаткування) платник податків подає до контролюючого органу за основним місцем обліку повідомлення за ф. № 20-ОПП з оновленою інформацією про об’єкт оподаткування, щодо якого відбулися зміни, у такому самому порядку та строки, як і під час реєстрації, створення чи відкриття об’єкта оподаткування (п. 8.5 Порядку № 1588).

Зокрема, після відчуження об’єкта до графи 2 «Код ознаки надання інформації» повідомлення за ф. № 20-ОПП уносять значення «3 - зміна відомостей про об’єкт оподаткування», у графі 9 «Стан об’єкта оподаткування» зазначають стан «6 - об’єкт відчужений/повернутий власнику».

Нагадаємо: за неподання заяв або документів для взяття на облік у відповідному контролюючому органі, реєстрації змін до своїх облікових даних, неподання виправлених документів для взяття на облік чи внесення змін установлена відповідальність згідно з п. 117.1 ПКУ.

 

Джерело: роз’яснення ДПС із категорії 116.11 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua)

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»