Нагадаємо, що з 01.07.2020 набрали чинності зміни, унесені до Довідника ознак доходів наказом Мінфіну від 28.05.2020 р. № 241.

Тож, податківці нагадали, що ці зміни,  зокрема, установлюють  нові правила відображення у формі № 1ДФ поворотної фінансової допомоги.

Згідно з оновленим  Довідником ознак доходів порядок відображення поворотної фінансової допомоги залежить від того, ідеться про її отримання чи надання.

Зокрема, основна сума поворотної фінансової допомоги, яку надають суб’єктом господарювання фізособі-підприємцю або фізособі, відображають у формі № 1ДФ під ознакою доходу «197».

Сума поворотної фіндопомоги, яка повертається фізособі – підприємцю або фізичній особі, відображається у формі № 1ДФ під ознакою доходу «153».

Контролери нагадали, що згідно з пп. 165.1.31 ПКУ до складу загального місячного (річного) оподатковуваного доходу платника податку не включається основна сума поворотної фінансової допомоги, наданої платником податку іншим особам, яка повертається йому, основна сума поворотної фінансової допомоги, що отримується платником податку.

Нагадаємо, що такі нові ознаки доходів застосовуються вперше під час подання форми № 1 ДФ за ІІІ квартал 2020 р.

 

Джерело:  повідомлення ГУ ДПС у Рівненській області

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»