Якщо підприємство планує поповнити ряди суб'єктів паливного ринку, а саме здійснювати оптову торгівлю пальним через бензовози, які обладнані технічною можливістю заправляти автотехніку – корисним буде ознайомитися з міркуваннями податківців з цього приводу.

Чи необхідно отримувати ліцензію на зберігання пального у разі здійснення торгівлі пальним через рухомий склад – бензовози?

У разі якщо підприємство має у власності або у користуванні місце (територію) де перебуватимуть бензовози, які є рухомими транспортними засобами, як ємності, що використовуються для зберігання пального у розумінні Закону № 481, в такому випадку, необхідно отримати ліцензію на зберігання пального, на таке місце зберігання.

У разі ж, якщо транспортні засоби бензовози використовуються виключно для переміщення пального по митній території України, без зберігання у них пального у певному місці (території), що перебуває у власності або у користуванні підприємства, в такому випадку ліцензія на зберігання пального не отримується.

Чи може вважатися схема реалізації пального без місця оптової торгівлі шляхом відвантаження пального Покупцю, юридичній особі – власнику автопарку за його місцем діяльності, задля здійснення його комерційної діяльності на умовах договору поставки пального засобами рухомого складу, які обладнані технічною можливістю заправляти автотехніку та маршрутні таксі з оплатою по безготівковому рахунку оптовою торгівлею?

Оскільки пальне, яке планується заправляти у паливні баки автотехніки Покупця, не призначається для особистого, домашнього або іншого використання, не пов’язаного з підприємницькою діяльністю, а використовується для виробничого споживання, відповідно здійснення такого заправлення відповідає визначенню оптової, а не роздрібної торгівлі.

У разі здійснення поставки палива одному Покупцю через заправку паливом декількох автомашин Покупця слід виписувати та реєструвати окрему акцизну накладну на кожну заправку кожної автомашини Покупця, чи одну загальну акцизну накладну на загальний об’єм відвантаженого палива за добу?  

У випадку, якщо підприємство здійснює (буде здійснювати) заправлення пальним техніки Покупця з акцизних складів пересувних, перший примірник акцизної накладної може бути складений на загальний об’єм реалізованого пального за добу, окремо по кожному акцизному складу пересувному, та за кожним кодом товарної підкатегорії згідно з УКТ ЗЕД реалізованого пального, і зареєстрований в Єдиному реєстрі акцизних накладних протягом трьох календарних днів з дня фактичного отримання пального.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від  09.09.2020 р. № 3780/ІПК/99-00-09-03-01-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»