Загалом, при «розборі» питань оподаткування ПДВ здійснення постачання послуг із розробки програмного забезпечення податківці радять орієнтуватися на положення Узагальнюючої податкової консультації № 536.

Ці питання традиційно пов'язані із так званою «ІТ-пільгою», що полягає у звільнені від оподаткування ПДВ операції постачання програмної продукції, а також операції з програмною продукцією, плата за які не є роялті.

Тож звільняється від оподаткування ПДВ:

• операція з постачання програмної продукції (у тому числі розширення функціоналу комп'ютерної програми) з передачею права власності (виключного майнового права) на таку програмну продукцію;

• операція з постачання програмної продукції за якою виконавець набуває право власності (виключне майнове право) на розроблену програмну продукцію та надалі разом із розробленою програмною продукцією передає таке право замовнику. При цьому операція субпідрядника (платника ПДВ) з постачання послуг із розробки програмної продукції оподатковується ПДВ у загальновстановленому порядку за основною ставкою, оскільки у процесі її створення субпідрядник не набуває право власності (виключне майнове право) на таку програмну продукцію чи її елементи (компоненти).

Додамо, що застосування пільги не залежить від того, резидент чи нерезидент поставляє відповідну програмну продукцію, оскільки пільга поширюється на операції, а не на платників.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від  04.09.2020 р. № 3700/ІПК/99-00-05-06-02-06

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»