2 грудня 2013 року

Узагальнююча податкова консультація з окремих питань застосування норм податкового законодавства щодо трансфертного ціноутворення, затверджена наказом Міндоходів від 22.11.2013 р. № 699

Міндоходівці висловили думку щодо застосування трансферного ціноутворення. Наведемо найцікавіші висновки.

1. 2013 рік — перший звітний період для механізму трансфертного ціноутворення. Водночас якщо загальна сума операцій у 2013 році з однією пов’язаною особою становить 50,0 млн грн і більше (без ПДВ) і:

  • всі ці операції було здійснено до 01.09.2013 р. — звітувати не потрібно;
  • частину з них здійснено після 01.09.2013 р. — звіт подається, але в ньому відображаються лише операції, здійснені в період із 01.09.2013 р. до 31.12.2013 р.

2. Для розрахунку 50-мільйонного вартісного критерію, окрім виручки від операцій купівлі-продажу, слід включати: суми кредиту, депозиту, позики, процентів за таким кредитом, депозитом, позикою, суми поворотної фінансової допомоги, вартість товару за договорами комісії, дорученнями, агентськими й іншими аналогічними договорами, суми комісійної (агентської) винагороди, вартість інвестицій.

3. Обсяг контрольованих операцій обчислюється за договірними (контрактними) цінами.

4. Якщо один контрагент продавав і купував товар, тоді під час обчислення 50-мільйонного ліміту враховується загальний обсяг (сумарне значення) операцій із продажу та придбання з таким контрагентом.

5. Подання Звіту про контрольовані операції із запізненням прирівнюється до неподання Звіту й тягне за собою штрафні санкції, передбачені п. 120.3 .

6. Якщо придбання та повернення товару здійснено протягом одного звітного календарного року й вартісного критерію (50 млн грн) у результаті повернення не досягнуто — операції вважаються неконтрольованими. Якщо ж продаж відбувся в одному календарному році, а повернення — у наступному, операція є контрольованою.

7. Штраф у розмірі 1 гривня застосовується за заниження податкового зобов’язання за період із 01.09.2013 р. до 01.09.2014 р. унаслідок застосування платником у контрольованих операціях цін, що не відповідають рівню звичайних цін, виявленого самостійно платником податку чи за результатами перевірки контролюючим органом.

8. Рішення про застосування одного з методів щодо визначення звичайних цін приймається платником самостійно. До того ж подача окремого повідомлення до контролюючого органу не передбачена. Інформація стосовно обраного методу зазначається у відповідній графі Звіту про контрольовані операції.

Детальніше — у коментарі «Трансфертне ціноутворення: узагальнююча консультація від Міндоходів».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»