Урядовий законопроект № 4101 про внесення змін до ПКУ передбачає чергову «малу податкову реформу», цього разу — в інтересах Держбюджету-2021. Зокрема, Кабмін пропонує змінити в ПКУ низку норм щодо адміністрування податків.

Передусім пропонується завершити дію мораторію на проведення документальних та фактичних перевірок. В уряді це пояснюють тим, що за період його дії (з 18 березня 2020 року) «значна частка суб’єктів господарювання, які мають ризики несплати податків, залишаються неперевіреними». Також стверджують, що « до податкових органів надходять скарги громадян з питань порушень порядку проведення розрахунків, ліцензування та неоформлення трудових відносин у різних сферах діяльності, проте контролюючі органи позбавлені можливості провести перевірку таких суб’єктів господарювання».

Друге побажання уряду щодо змін в ПКУзобов’язати банки розкривати банківську таємницю на вимогу контролюючого органу. Зараз для цього податківцям потрібно рішення суду. Заплановано запровадити розкриття на письмову вимогу податкового органу банківської таємниці щодо стану рахунків боржника, руху коштів на рахунках, залишку коштів на рахунках, найму (оренди) банківського сейфу таким боржником, стосовно якого наявне судове рішення про стягнення коштів для погашення податкового боргу.

Ще хочуть дозволити стягнення податкового боргу (який виник у результаті несплати грошового зобов'язання та/або пені, визначених самостійно платником податків у податковій декларації або уточнюючому розрахунку) за рахунок готівки та/або коштів з рахунків у банках такого боржника за рішенням контролюючого органу без звернення до суду.

Наступна новація — дозволити у разі повного самостійного погашення боржниками сум податкового боргу, що виник станом на 01 березня 2020 року, провести списання пов’язаних з таким боргом сум штрафів та пені

В частині обліку платників податків пропонується відтермінувати до 1 січня 2021 року набрання чинності положенням ПКУ щодо обліку нерезидентів.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»