2 грудня 2013 року

Узагальнююча податкова консультація з окремих питань щодо сплати щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, затверджена наказом Міндоходів від 22.11.2013 р. № 698

Серед відповідей міндоходівців зустрічаються як такі, що раніше вже озвучувалися в листах, так і нові, причому часом доволі неочікувані. Пригадаємо найцікавіші з них.

1. Під час визначення критерію 10 млн грн ураховується дохід як від оподатковуваних, так і від пільгових операцій.

2. Добровільно відмовитися від сплати авансових внесків і перейти на щоквартальне звітування не можна, окрім випадку, коли перший квартал збитковий.

3. Вартість торгових патентів не зменшує щомісячних авансових внесків протягом року, а враховується у зменшення податкових зобов’язань у декларації за рік.

4. Під час переходу на спрощену систему авансові внески не потрібно сплачувати з кварталу такого переходу.

5. Якщо за підсумками минулого звітного року був дохід понад 10 млн грн, однак був збиток або не було прибутку та бази для нарахування авансових внесків, а І квартал виявився прибутковим — подавати декларацію потрібно не за І квартал, а за півріччя, три квартали та рік.

6. Платник авансових внесків, який за підсумками I кварталу звітного року отримав збиток і скористався правом подати податкову декларацію за I квартал, має право включити авансові внески за січень – березень у зменшення зобов’язань уже в декларації за I квартал і, звісно, далі.

Детальніше — у коментарі «Щомісячні авансові внески: Узагальнююча консультація від Міндоходів».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»