24 грудня 2013 року

Наказ  Міндоходів від 13.11.2013 р. № 678 (станом на 27.12.2013 р. не опубліковано) 1

1 Наказ набирає чинності з дня його офіційного опублікування. Планується до публікації в «Офіційному віснику України» № 99 за 30.12.2013 р.

Для платників ПДВ майже під ялинку з’явилася нова податкова звітність із ПДВ. Тож ПДВшникам доведеться застосовувати новий бланк зі звіту за січень 2014 року чи за I квартал 2014 року. Сподіваємося, Міндоходів не стане вносити корективи в такий графік і незабаром підтвердить його.

Нова форма декларації з ПДВ і додатки до неї містять ряд новацій. Так, зокрема в декларації з’явилися два нові рядки:

  • 5.1 — по суті, це довідковий рядок: у ньому слід показувати звільнене від ПДВ вивезення товарів (як складову операцій постачання, відображених у рядку 5);
  • 16.1.4 — у ньому фіксуємо коригування придбань із ПДВ, показаних у ряд. 10.2 (тобто покупок, задіяних для необкладених ПДВ постачань).

Масштабні зміни торкнуться розшифровки податкових зобов’язань і податкового кредиту в розрізі контрагентів (Д5). Тепер у цьому додатку доведеться відображати не тільки постачання та придбання, у вартості яких міститься ПДВ, але й:

  • показники постачань в Україні за нульовою ставкою;
  • дані про звільнені від ПДВ поставки;
  • інформацію про покупки в платників ПДВ, які не нараховували ПДВ через застосування пільги, а також придбання в неплатників ПДВ.

Детальніше — у коментарі «Нова декларація з ПДВ від Міндоходов: від платників податків очікують більше інформації».

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»