На черговому засіданні Кабінету Міністрів України 9 вересня було затверджено з техніко-юридичними правками План пріоритетних дій Уряду. Про це інформує Урядовий портал.

Зокрема заплановано:

- напрацювання законопроекту щодо вільної економічної зони для ІТ-галузі;

- подовження на 6 місяців після закінчення карантину мораторію на держконтроль та перевірки бізнесу;

- запровадження стимулів для молодих сімей, які хочуть започаткувати фермерське господарство;

- запровадження «нульової декларації»;

- завершення ліквідації Державної фіскальної служби, а також забезпечення умов для створення нового органу, який буде розслідувати економічні злочини;

- комплексна реформа митниці (відкрита онлайн-база вартості товарів, зменшення суб’єктивного впливу митника на всі процедури);

- встановлення понад півсотні систем автоматичного зважування на дорогах;

- остаточна ліквідація ДАБІ та діджиталізація дозвільних процедур у будівництві;

- продаж дозволів на користування надрами виключно на відкритих онлайн-торгах;

- розробка законопроекту щодо накопичувальної пенсійної системи.

Продовжити мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) перевірок бізнесу уряд планує строком на 6 місяців від дня скасування обмежувальних заходів, пов'язаних із поширенням COVID-19. Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства має розробити та подати до Верховної Ради відповідний законопроект. Очікується, що мораторій на перевірки буде продовжено для всіх, крім суб'єктів господарювання із високим ступенем ризику, а також суб’єктів сфери санітарно-епідемічного благополуччя населення та сфери техногенної і пожежної безпеки.

Також планується запровадити дворічний мораторій на проведення перевірок ФОП (крім тих, які здійснюють високорентабельні види діяльності із істотними ризиками ухилення від оподаткування) стосовно використання ними РРО. Паралельно має відбутися пом'якшення відповідальності за порушення встановленого порядку подання звітності щодо застосування РРО.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»