ДПС нагадала, що у разі реєстрації в ЄРПН двох і більше податкових накладних на одну операцію з постачання товарів/послуг постачальник (продавець) має скласти розрахунок коригування до зайво складених податкових накладних.

Причому з метою такого коригування продавець (постачальник) повинен самостійно визначити, яка з кількох складених ним на одну і ту ж операцію податкових накладних є правильною, а яка (які) зайво складеною(ними).

Водночас один розрахунок коригування можна скласти лише до однієї зайво складеної податкової накладної. Якщо на одну і ту ж операцію з постачання товарів/послуг складено кілька податкових накладних, розрахунки коригування складаються окремо до кожної податкової накладної, яка визначена платником як зайво складена. Це стосується й податкових накладних, що не надаються отримувачу (покупцю).

У результаті такого коригування на одну операцію з постачання товарів/послуг в ЄРПН має залишитися одна податкова накладна (правильна податкова накладна). Таке коригування не може бути проведене, якщо в ЄРПН за результатами операції з постачання товарів/послуг не залишиться жодної податкової накладної.

 

Джерело: роз’яснення  ДПС із категорії 101.16 розділу «Запитання – відповіді з Бази знань» ЗІР (zir.tax.gov.ua)

 

Загальні правила складання розрахунків коригування до податкових накладних ми розглянули в статті «Розрахунок коригування до податкової накладної: правила складання» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»