Донецькі податківці нагадали, що операції з передачі майна у фінансовий лізинг та повернення майна, переданого у фінансовий лізинг, є об’єктом обкладення ПДВ. Адже норми пп. 196.1.2 ПКУ про необ’єктність не стосуються таких операцій.

База оподаткування у цьому випадку визначається за загальновстановленими правилами, передбаченими п. 188.1 ПКУ.

Тобто, база оподаткування визначається виходячи з договірної вартості товарів/послуг (об’єкта фінлізингу) з урахуванням загальнодержавних податків та зборів, але не може бути нижче:

— ціни придбання — для придбаних товарів/послуг;

— звичайних цін — для самостійно виготовлених товарів/послуг;

— балансової (залишкової) вартості за даними бухобліку, що склалася станом на початок звітного (податкового) періоду, протягом якого здійснюється постачання, — для необоротних активів (у разі відсутності обліку необоротних активів — виходячи із звичайної ціни).

 

Водночас згідно з п. 187.6 ПКУ датою виникнення податкових зобов’язань орендодавця (лізингодавця) для операцій фінансової оренди (лізингу) є дата фактичної передачі об’єкта фінансової оренди (лізингу) у користування орендарю (лізингоотримувачу).

 

 

Як операції фінлізингу відображати в обліку лізингоотримувача ми розповідали в статті «Фінансовий лізинг сільгосптехніки: облік у лізингоотримувача» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»