Посилаючись на Узагальнюючу податкову консультації, затверджену наказом Міндоходів від 07.10.2013 р. № 536, ДПС роз’яснила, що у випадку, коли нерезидент постачає (у т.ч. через мережу Інтернет) резиденту — неплатнику ПДВ безпосередньо програмну продукцію, а не послуги з розробки програмної продукції, у такого резидента — неплатника ПДВ наслідків із ПДВ не виникає.

Інша справа — коли нерезидент постачає резиденту — неплатнику ПДВ послуги з розробки програмної продукції, місцем постачання яких згідно зі ст. 186 ПКУ є митна територія України та операції з постачання яких оподатковують у загальновстановленому порядку за ставкою 20%.

У такому разі резидент — неплатник ПДВ (отримувач послуг) зобов’язаний нарахувати ПДВ-зобов’язання та подати до контролюючого органу Розрахунок податкових зобов’язань, нарахованих отримувачем послуг, не зареєстрованим як платник податку на додану вартість, які постачаються нерезидентами, у тому числі їх постійними представництвами, не зареєстрованими платниками податків, на митній території України.

 

Джерело: ІПК ДПСУ від 21.07.2020 р. № 2980/ІПК/99-00-05-06-02-06

 

Більше про ПДВ-наслідки отримання нерезидентських послуг читайте в статті «Послуги, отримані від нерезидентів: визначаємо місце постачання для обкладення ПДВ» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»