Уряд змінив окремі положення Порядку здійснення державного контролю за додержанням законодавства про працю, затвердженого постановою КМУ від 21.08.2019 р. № 823.

По-перше, у зв’язку із тим, що до Мінекономіки від Мінсоцполітики перейшла сфера регулювання трудових відносин, то будуть перезатверджені форми:

– службового посвідчення інспектора праці;

– картки обліку даних інспектора праці;
До затвердження Мінекономіки зазначених форм застосовують форми службового посвідчення та картки обліку даних інспектора праці, затверджені Мінсоцполітики.

Також порядок складення та форми акта, висновку визначить Мінекономіки. До затвердження Мінекономіки зазначених документів застосовуються попередні документи, які затверджені Мінсоцполітики.

По-друге, уточнено, що перевірки з питань виявлення неоформлених трудових відносин здійснюють у формі інспекційних відвідувань, які проводять інспектори праці Держпраці та її територіальних органів.

По-третє, із підстав для інспекційних відвідувань вилучили інформацію:

1) Держстату та її територіальних органів про наявність заборгованості з виплати заробітної плати;

2) ПФУ та його територіальних органів про роботодавців:

– які нараховують заробітну плату 30 і більше відсоткам працівників менше мінімальної;

– в яких стосовно працівників відсутні нарахування заробітної плати у звітному місяці, що завершився;

- в яких протягом року не проводилася індексація заробітної плати або сума підвищення заробітної плати становить менше суми нарахованої індексації.

 

Джерело: постанова КМУ від 08.07.2020 р. № 617.

 

Про нові розміри трудових штрафів, які діють із 02.02.2020 р., можна дізнатися із статті сучасного медіа для бухгалтерів "Інтербух" -скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»