Програмні РРО мають почати використовувати уже із 1 серпня 2020 року, що передбачає  Закон України від 20.09.2019 р. № 128-IX.

Мін’юст уже зареєстрував накази Мінфіну, якими затверджені:

– порядок реєстрації та застосування програмних РРО:

– форми і зміст розрахункових документів.

Зокрема, наказом Мінфіну від 23.06.2020 р. № 317 затверджено порядки:

– реєстрації, ведення реєстру та застосування програмних реєстраторів розрахункових операцій (ПРРО);

– визначення діапазону, видачі, резервування, використання фіскальних номерів, що присвоюються електронним розрахунковим документам під час роботи ПРРО в режимі офлайн.

 Другим наказом Мінфіну від 18.06.2020 р. № 306:

– вдосконалено форму і зміст розрахункових документів, що РРО та/або ПРРО;

– затверджено нову форму розрахункового документа для операцій з видачі готівкових коштів держателям електронних платіжних засобів;

– забезпечено можливість зазначення штрихкодів товарів.

Також зміни торкнулись Порядків щодо реєстрації РРО та КОРО,  зокрема можливості створення документів у паперовій та/або електронній формі.

Вже з 1 серпня 2020 року фіскальний додаток для програмного РРО буде доступний для повноцінного використання всіма бажаючих на безоплатний основі.

Зверніть увагу, що до 01 серпня 2021 року вимоги до форми і змісту розрахункових документів в частині: створення електронних розрахункових документів; відображення найменування суб'єкта господарювання; цифрового значення штрихового коду товару; заокруглення суми до сплати; зазначення валюти операції; найменування платіжної системи; QR-коду не поширюються на розрахункові документи, що створюються РРО, версії внутрішнього програмного забезпечення яких включені до Держреєстру РРО та які не перебували на обліку в контролюючих органах до дня набрання чинності Наказом № 306.

Джерело: сайт Мінфіну.

 

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»