ДПС в Інформаційному листі № 13 прокоментувала, зокрема, й зміни запроваджені Законом № 466 щодо формування податкового кредиту платниками податку, які застосовують касовий метод ПДВ-обліку, які набрали чинності 23.05.2020.

Нагадаємо, що Закон № 466 доповнив п. 198.6 ПКУ новим абзацом, у якому визначено, що право на формування податкового кредиту за відповідними податковими накладними для «касовиків» зберігається протягом 60 календарних днів з моменту оплати поставлених (або тих, що підлягають поставці) товарів/послуг.

Тобто, якщо з дати складання податкової накладної минуло 1095 календарних днів, але податковий кредит й досі не визнали, бо придбанні товари так і не оплатили, то у покупця — платника ПДВ («касовика») все ще буде можливість визнати податковий кредит. Зробити це він зможе не пізніше ніж через 60 календарних днів з дати списання коштів з його банківського рахунку (видачі з його каси) або надання інших видів компенсацій вартості придбаних товарів/послуг.

Як зауважили податківці, це стосується й оплат, які були здійсненні до 23 травня 2020 року.

 

Усі ПДВшні зміни, запроваджені Законом № 466, ми розглянули в статтях «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)» і «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»