В Інформаційному листі № 13 ДПС розглянула зміни, запроваджені Законом № 466 щодо бази оподаткування для операцій з експорту товарів, які набрали чинності 23.05.2020.

Тепер згідно з п. 189.17 ПКУ базою оподаткування для операцій з вивезення товарів за межі митної території України є договірна (контрактна) вартість таких товарів, зазначена в митній декларації, оформленій відповідно до вимог МКУ.

Для заповнення показників декларації з ПДВ, які відображають обсяги здійснених експортних операцій (рядки 2.1 і 2.2), а також з метою складання податкових накладних за такими операціями обсяг експортної операції (базу оподаткування) визначають як договірна (контрактна) вартість товарів, зазначену в митній декларації — а саме у графі 42 «Ціна товару» митної декларації.

У разі, якщо в графі 42 ціна товару зазначена в іноземній валюті, то для визначення договірної (контрактної) вартості товару здійснюється перерахунок іноземної валюти у валюту України за курсом валюти, встановленим НБУ, що діє на нуль годин дня подання митної декларації).

 

Усі ПДВшні зміни, запроваджені Законом № 466, ми розглянули в статтях «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)» і «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»