Пресслужба ДПСУ продовжила роз’яснення змін запроваджених до ПКУ Законом № 466. Цього разу мова йшла, зокрема, про зміни в оподаткуванні ПДВ, які набрали чинності 23.05.2020.

Ось що роз’яснили податківці.

1) Які зміни відбулись у процедурі реєстрації платником ПДВ?

Зокрема, скорочено строк подачі заяви про добровільну ПДВ-реєстрацію: заява подається за 10 к. дн. до початку податкового періоду замість 20.

Також тепер реєстраційна заява подається до контролюючого органу виключно засобами електронного зв’язку в електронній формі. Водночас суб’єкти господарювання (новостворені) можуть заявити про бажання добровільної ПДВ-реєстрації під час держреєстрації створення юридичної особи або ФОП. Тоді, відповідна заява або відомості передаються до контролюючих органів у порядку, встановленому Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань».

3-денний строк розгляду таких заяв або відомостей контролюючими органами розпочинається з дати їх надходження до контролюючого органу.

Перереєстрація у зв’язку із зміною найменування (крім перетворення) прізвища, імені та по батькові платника ПДВ, який включений до ЄДР, здійснюється без подання реєстраційної заяви платником податку на підставі відомостей з ЄДР (п. 183.15 ПКУ).

Перереєстрація, яка здійснюється у зв’язку з перетворенням, проводиться на підставі заяви платника ПДВ. Якщо такий платник, утворений шляхом перетворення, не подав у встановлений строк заяви для перереєстрації, його реєстрація платником ПДВ анулюється відповідно до ст. 184 ПКУ.

2) З якого звітного періоду скасовується квартальний звітний період з ПДВ?

Закон № 466 скасував квартальний звітний період, який застосовували платники єдиного податку. Натомість, запроваджено єдиний для всіх платників ПДВ звітний період — місяць.

Причому останнім квартальним звітним періодом буде ІІ-й квартал 2020 року (останній день подання такої звітності — 10 серпня 2020 року). Тож, починаючи з 1 липня 2020 року всі без виключення платники ПДВ, в т.ч. й єдинники, будуть подавати податкову декларацію щомісячно.

3) Як ПДВшникам, які звітували поквартально, враховувати від’ємне значення, обчислене в ПДВ-декларації за ІІ-й квартал 2020 року?

Від’ємне значення різниці між податковими зобов’язаннями та податковим кредитом, обчислене платниками податку в деклараціях з ПДВ за ІІ-й квартал 2020 року, слід перенести до декларацій за липень 2020 року, кінцевий термін подання якої — 20 серпня 2020 року.

 

Джерело: Інформаційний лист № 13

 

Усі ПДВшні зміни, запроваджені Законом № 466, ми розглянули в статтях «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 1)» і «Старт податкової реформи: аналізуємо ПДВ-зміни до ПКУ (Частина 2)» сучасного медіа для бухгалтерів «Інтербух» — скористайтеся ТЕСТОВИМ 3-денним доступом.

Бухгалтерський сервіс «Iнтерактивна бухгалтерія»